Науково-дослідна робота

на замовлення Міністерства освіти і науки України

У 2014 році продовжилося виконання науково-дослідної теми: “Державно-громадське управління освітою: соціально-філософський аналіз” (Наказ МОНмолодьспорту України від 23 жовтня 2012 р. № 1193) на замовлення Міністерство освіти і науки України. Науковий керівник теми – доктор філософських наук, професор В. П. Бех.

Метою проектує створення сучасної концепції дослідження системи державно-громадського управління освітою у соціально-філософському вимірі та комплексний аналіз механізму впливів держави, громадянського суспільства, студентського самоврядування і педагогічного менеджменту на процес управління освітою.

Основними завданнями проекту є:

-        здійснити ретроспективний аналіз концепцій управління освітою крізь призму державно-громадської площини;

-        сформувати категоріальний апарат вивчення системи державно-громадського управління освітою;

-        визначити сутнісні риси системи державно-громадського управління освітою і шляхом морфогенетичного аналізу відтворити її змістовне наповнення;

-        дослідити механізм впливу держави, громадянського суспільства, студентського самоврядування, педагогічної громадськості на процес управління освітою;

-        визначити критерії ефективності системи державно-громадського управління освітою;

-        створити евристичну модель системи державно-громадського управління освітою;

-        виявити основні тенденції, проблеми і перспективи процесу державно-громадського управління освітою в Україні;

-        розробити рекомендації щодо оптимізації системи державно-громадського управління освітою в умовах українських реалій.

Виконання проекту дасть змогу розробити новітню концепцію дослідження системи державно-громадського управління освітою, здійснити комплексний аналіз механізму впливів держави і громадянського суспільства на процес управління освітою.