Повна інформація про ЗНО-2021

У 2021 році зовнішнє незалежне оцінювання буде відбуватися з певними змінами. Тестування проводитиметься з 21 травня до 16 липня. Зареєструватися для участі в ЗНО можна в період з 1 лютого до 5 березня 2021 року.

Для проходження ДПА у формі ЗНО керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів до 1 березня 2021 року. До 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Випускники закладів загальної середньої освіти будуть складати ЗНО з п’яти предметів серед 12 представлених. Обов’язковим є тестування з української мови або української мови і літератури. Інші предмети обираються з переліку: математика, історія України, географія, біологія, хімія, фізика, англійська, французька, німецька та іспанська мови.

Графік основної сесії ЗНО-2021:

• 21 травня – тестуванням з хімії;
  • 24 травня – тестування з іспанської, німецької, французької мов;
  • 25 травня – з англійської мови;
  • 28 травня – з математики;
  • 1 червня – з української мови, української мови і літератури;
  • 4 червня – з історії України;
  • 5 червня – з географії;
  • 7 червня – з фізики;
  • 10 червня – з біології.

Інформація про результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів з’явиться на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2021 року.

Пробне ЗНО-2021 з усіх предметів відбуватиметься 10 квітня 2021 року. Зареєструватися в ньому можна з 5 по 19 січня 2021 року на сайті УЦОЯО за посиланням. Учасник може обрати лише один предмет. Додатково можна завантажити тестові зошити з інших дисциплін та пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів, які будуть оприлюдені на інформаційних сторінках учасників 16 квітня 2021 року.

Новації у ЗНО-2021

Відповідно до наказу МОН випускники, які завершують у 2021 році школу та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обрати, яке ЗНО складати: з української мови та літератури, або лише з української мови.

Для вступу на більшість спеціальностей в університетах достатньо тестування з української мови. Абітурієнти, що будуть здобувати гуманітарні знання, мають складати ЗНО з української мови та літератури.

ЗНО та ДПА для учнів шкіл

ДПА-2021 буде проводить у формі ЗНО. Обов’язковими предметами є українська мова та математика. Третім предметом може бути історія України або іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська мова – за вибором учня). Четверта дисципліна обирається з переліку: історія України або іноземна мова, фізика, біологія, хімія географія, (за вибором учня).

Оцінювання результатів ЗНО проводиться за 200-бальною шкалою, а ДПА – 12-бальною.

Випускники, які будуть складати ЗНО з української мови і літератури, отримають три оцінки: за ДПА, за ЗНО з української мови та за ЗНО з української мови і літератури. Якщо обирається тестування лише з української мови, то учень отримає оцінку з ДПА та ЗНО з мови.

Особливості сертифікаційних робіт з різних предметів

Сертифікаційна робота з української мови складатиметься з 40 завдань з української мови, з яких 39 передбачають вибір відповіді або на встановлення відповідності та 1 завдання відкритої форми на надання розгорнутої письмової відповіді. Тривалість іспиту складає 150 хвилин.

Натомість сертифікаційна робота з української мови і літератури складатиметься з 67 завдань, з яких 24 - з літератури та 39 – з української мови (з вибором відповіді та на встановлення відповідності), 4 - з української мови з наданням письмової відповіді. Тривалість іспиту складає 210 хвилин.

Сертифікаційна робота з математики для учнів, які не вивчали дисципліну на профільному рівні, складатиметься з 28 завдань. Тривалість іспиту становить 150 хвилин.

Учні, які вивчали математику на профільному рівні, отримають сертифікаційну роботу, що складатиметься з 34 завдань поглибленого рівня. Тривалість іспиту складає 210 хвилин.

Сертифікаційна робота з історії України містить 60 завдань різних форм: 46 - з вибором однієї правильної відповіді, 6 - на встановлення відповідності, 4 - на встановлення відповідності, 4 – з вибором трьох правильних відповідей.. Тривалість іспиту складає 150 хвилин.

Сертифікаційні роботи з іноземних мов складатимуться з 59 завдань: 16 – аудіювання, 22 – читання, 20 – використання мови, 1 – письмо. Тривалість іспиту складає 150 хвилин.

Сертифікаційна робота з фізики містить 38 завдань різних форм: 20 - з вибором однієї правильної відповіді, 4 - на встановлення відповідності або "логічні пари", 14 - відкритої форми з короткою відповіддю. Тривалість іспиту складає 180 хвилин.

Сертифікаційна робота з хімії містить 52 завдання різних форм: 34 - з вибором однієї правильної відповіді, 4 - на встановлення відповідності або "логічні пари", 14 - відкритої форми з короткою відповіддю. Тривалість іспиту складає 150 хвилин.

Сертифікаційна робота з біології містить 50 завдань різних форм: 38 - з вибором однієї правильної відповіді, 8 - на встановлення відповідності та 4 - з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів відповідей. Тривалість іспиту складає 150 хвилин.

Сертифікаційна робота з географії містить 54 завдання різних форм: 36 - з вибором однієї правильної відповіді, 6 - на встановлення відповідності, 6 - відкритої форми з короткою відповіддю та 6 - з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповідей. Тривалість іспиту складає 150 хвилин.

Дрежело: https://op.ua/

4619317