Warning: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/clients/client10/web123/web/templates/siteground-j16-9/html/com_content/article/default.php on line 29

З сумом повідомляємо, що 23 листопада 2021 року пішов у засвіти наставник, талановитий керівник, колега, вчений, друг і прекрасна людина Бех Володимир Павлович – Заслужений діяч науки і техніки України, доктор філософських наук, професор, очільник нашої кафедри.

Бех

Пішов із життя авторитетний вчений, новатор, мудрий керівник, педагог, громадський діяч з активною життєвою позицією, наставник, який біля 20 років своєї самовідданої праці віддав університету. Володимир Павлович – вчений-філософ, автор наукової школи, який усе життя присвятив науці та викладанню.

В.П. Бех закінчив Мелітопольський інститут механізації сільського господарства. Був старшим науковим співробітником науково-дослідного сектору, старшим викладачем, доцентом, професором, завідувачем кафедри соціології, політології та теорії управління, деканом факультетів післядипломної освіти і соціології та управління Запорізького державного університету (м. Запоріжжя, 1991-2003 рр.), а 2003 року – проректором-директором Інституту соціальної роботи та управління, завідувачем кафедри управління, інформаційно-аналітичної діяльності та євроінтеграції, директором Інституту управління та економіки освіти, першим проректором Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (2004-2014 рр.).

Започаткував проведення в Україні студентських олімпіад з соціології (2003 рік) і соціальної роботи (2005 рік).

Володимир Павлович – автор понад 500 наукових праць з питань самоорганізації та саморегуляції суспільного життя, оптимізації розвитку політичних інститутів, розбудови української державності, сучасних проблем розвитку освіти. Йому належить біля 30 монографій, 12 з яких підготовлено ним одноосібно. Свої наукові інтереси реалізував у діяльності авторської наукової школи з проблеми «Ноосоціогенезу, самоорганізації соціальних інститутів і саморегуляції соціальних систем». Був членом спеціалізованої вченої ради Д 26.053.12 НПУ імені М.П. Драгоманова по захисту докторських і кандидатських дисертацій зі спеціальностей 23.00.01; 23.00.03.

Під його науковим керівництвом було виконано низку науково-дослідних робіт за державним замовленням, захищено біля 50 кандидатських і докторських дисертацій з проблем філософії і політології. У тому числі 10 докторських дисертацій

В.П. Бех – перший віце-президент Української Академії політичних наук; академік Академії політичних наук України, член спеціалізованої вченої ради з політичних наук НПУ імені М.П. Драгоманова, головний редактор журналу «Нова парадигма», шеф-редактор наукових видань «Пам’ять віків» та «Духовні студії». Один із засновників фонду імені М.П. Драгоманова. Член експертної ради  УкрІНТЕІ науково-технічних розробок за державним замовленням.

Володимир Павлович отримав багато відзнак за свою працю: Орден «За заслуги» ІІІ ступеню (2010 р.), медаль - «За освоение целинных земель (1972 р.), Заслужений діяч науки і техніки України (2007 р.), Подяка Прем’єр-Міністра України (2015 р.), Почесні знаки “Петро Могила” (2008 р.), “Відмінник освіти України” (2000 р.), Почесні грамоти МОН України (1997, 2001, 2002 рр.), Почесна грамота АПН України (2006 р.); Подяка Президії Національної академії наук України (2009 р.), Почесна грамота Київського міського голови (2009 р.),  медаль «Григорій Сковорода» Національна Академія педагогічних наук України (2011 р.) та ін.

Ми всі сумуємо та висловлюємо свої щирі співчуття рідним і близьким Володимира Павловича.

Нехай добрий спомин про цю світлу людину назавжди залишиться у серцях рідних, колег, друзів, усіх, хто його знав, любив та шанував.

2021-12-08 10:27

На сайті 1883 гостя та 0 користувачів